Zakupy ze stylistą, czyli lekarstwo na frustrację

Wesele za dwa tygodnie, a Ty nie masz sukienki?
Żadne spodnie nie leżą na Tobie jak trzeba?
A może mimo permanentnego shoppingu i pełnej szafy nie masz pomysłu w co się ubrać?

Idealnym rozwiązaniem Twojego problemu mogą być zakupy z osobistym stylistą. Dawniej myślałam, że personal shopper to usługa tylko dla odpicowanych celebrytek, które robią to dla szpanu (ok, wyglądają lepiej, ale to część ich pracy). Teraz wiem, że to tzw. “Lifesaver” dla tych, którzy nie lubią zakupów, lub lubią je za bardzo.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy stylisty?

Adam Chowański w akcji

Stylista wskaże wszystkie sposoby „noszenia” ubrania

– Obiektywizm – stylista po wywiadzie na temat Twojej sylwetki, stylu życia, upodobań może obiektywnie spojrzeć na Twoją garderobę i wybory ubraniowe. Jego porada pozwoli Ci zdecydować, czy trzeba coś zmienić, czy wystarczyć tylko doszlifować. Pomoc koleżanek może być czasem złudna, bo mogą nie mieć odwagi powiedzieć Ci, że źle w czymś wyglądasz. Opinia Pani ekspedientki jest zawsze taka sama: “Wygląda Pani w tym świetnie, jak uszyte na Panią!”

– Czas – stylista, gdyby nie miał przy sobie Ciebie i Twoich rozterek zrobiłby dla Ciebie zakupy w 15 minut i prawdopodobnie 90% ciuchów zatrzymałabyś. On świetnie zna aktualną ofertę sieciówek, umie rozpoznać dobry materiał i przejść obojętnie koło ślicznego, lecz nietrwałego ciucha. Umie także na wieszaku ocenić, czy dana rzecz będzie dobrze na Tobie leżeć

– Szybkość decyzji – snucie się po galerii handlowej jest może dla niektórych super rozrywką, ale niezdecydowanie i odkładanie zakupu sprawia, że rośnie frustracja. Może ona doprowadzić do tego, że kupimy coś na siłę “bo przecież i tak we wszystkim nie wyglądam wystarczająco dobrze, a nie pójdę w tej sukience, w której byłam na weselu X”. Dzięki pomocy specjalisty nie musimy rozsyłać SMSów z przebieralni z prośbą o opinię, bo mamy wsparcie na miejscu.

– Kolory – to, czy świetnie w czymś wyglądamy nie zawsze zależy od kroju i pewności siebie. Często to kolor dodaje nam blasku, lub go odbiera. To, że lubimy jakiś kolor niekoniecznie oznacza, że będzie on współgrał z oprawą oczu, cerą i włosami. Dobrze jest poznać swój typ kolorystyczny. Skraca to także czas zakupów, bo już na wejściu widzimy, czy dana marka uderzyła w tym sezonie w naszą paletę.

– Pieniądze – zakupy z profesjonalnym stylistą kosztują kilkaset złotych. Powiesz, że te pieniądze można przecież wydać na same zakupy. Racja, ale zsumuj sobie kwotę, którą wydałaś na rzeczy, których nie lubisz. Zimujące w Twojej szafie ubrania prawdopodobnie kosztują znacznie więcej, niż wynagrodzenie stylisty. A ubrania, w przeciwieństwie do wiedzy wyniesionej ze spotkania z nim, kupione bezmyślnie tracą na wartości już w momencie wyniesienia ze sklepu.

Zakupy ze stylistą w Galerii Mokotów

Wywiad przed maratonem po sklepach. Dziewczyny były rozbrajająco szczere opowiadając o sobie nawzajem.

Wywiad przed maratonem po sklepach. Dziewczyny były rozbrajająco szczere opowiadając o sobie nawzajem.

Warszawska Galeria Mokotów od dwóch lat oferuje posiadaczom Karty Stałego Klienta zbawienną usługę. Darmowe zakupy ze stylistą, które nie sieją spustoszenia w portfelu, ponieważ to klientka/klient decyduje jaki ma budżet do wydania i czy w ogóle coś kupi. Stylista ma być personalnym doradcą i w ciągu 1,5h poświęca 100% uwagi swojej klientce.

Ja zdecydowanie polecam Wam usługi Adama Chowańskiego. Ma świetne wyczucie i pasję do tego, co robi. Daleki jest także od stereotypowego obrazu stylisty goniącego za trendami. Zobaczcie chociażby post na jego blogu o zawartości szafy idealnej. Adam świetnie rozumie realia naszych szaf, dlatego walczy ze złogami, które zasłaniają te rzeczy, które są dobre i trzeba je tylko oprawić paskiem, czy naszyjnikiem.

Oto krótki wywiad, który przeprowadziłam z Adamem Chowańskim:

Jakie wyzwania najczęściej stawiają przed Tobą klientki?

"Ile kobiet, tyle definicji kobiecości, elegancji no i tego przysłowiowego pazura."

Ile kobiet, tyle definicji kobiecości, elegancji no i tego przysłowiowego pazura.

Adam Chowański (ACh): Jeśli chodzi o klientki, większość chce wyglądać „kobieco i zarazem elegancko, ale z pazurem”. Jak się później okazuje każdej kobiecie chodzi o zupełnie co innego. Ile kobiet, tyle definicji kobiecości, elegancji no i tego przysłowiowego pazura. Panowie z kolei mają problemy z dopasowaniem kolorów oraz ze strojem „po godzinach”, ponieważ najczęściej brakuje im pomysłu i wyglądają sztampowo.

Jakie było najbardziej zaskakujące wyzwanie i jak sobie z nim poradziliście?
ACh: Kiedyś na zakupy zapisał się młody mężczyzna, ale na umówione spotkanie przyszła jego mama (sama!). Wyłącznie na podstawie opisu wyglądu syna (nie miała jego zdjęcia) oraz rozmiarówki „na oko” skompletowaliśmy dla niego wiosenną garderobę. Asekuracyjnie wybierałem sklepy, w których honorują zwroty. Jak się później okazało, niczego nie zwrócono. Do dziś zastanawiam się, jak tego dokonałem.

Co najbardziej lubisz w byciu osobistym stylistą?
ACh: Kontakt z drugim człowiekiem, jego historię oraz potrzeby. Największą satysfakcję sprawia mi, gdy klienci, którzy wyszli spod mojej ręki, zaczynają słyszeć komplementy, gdy ich zmiana jest dostrzegalna i doceniana przez otoczenie. Dzięki temu ich samoocena ulega znacznej poprawie, nie wspominając o lepszym samopoczuciu.
Nie bez znaczenia jest również aspekt materialny. Żyję z mojej pasji i na co dzień nie czuję, abym w ogóle pracował.

Czy wolisz doradzać gwiazdom, czy „dziewczynom z sąsiedztwa”?
ACh: Zdecydowanie specjalizuję się w osobach prywatnych i ich mikroświatach. Show-biz trochę mnie przeraża. Wydaje mi się próżny, nastawiony na szokowanie i bardzo nietrwały. Poza tym nie orientuję się w tych wszystkich gwiazdozbiorach.

Informacje praktyczne

Małgosia, Adam i Kasia

Małgosia, Adam i Kasia po trzygodzinnych rozmowach o kolorach, sylwetkach i rozważnych zakupach

Jeśli chcesz umówić się z osobistym stylistą w Galerii Mokotów:

  • Załóż kartę stałego klienta i zarezerwuj termin (niestety w kalendarzu nie ma zaznaczonych dni, w które dyżuruje Adam, a w które Ania)
  • Kartę można odebrać przed samym spotkaniem
  • Wypełnienie profilu ze zdjęciem na stronie pomoże styliście przygotować się do spotkania
  • Maraton po sklepach trwa 1,5h
  • Z usługi można skorzystać raz w miesiącu

Ten wpis nie jest wynikiem współpracy z Galerią Mokotów, ale docenieniem ich akcji promocyjnej, z której z powodzeniem korzystam. Moją drogę do odnalezienia garderoby idealnej opiszę niebawem. 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>